Komercyjne ubezpieczenie zdrowotne w Chinach

Zgodnie z raportem badawczym, opublikowanym niedawno przez Stowarzyszenie Ubezpieczeń w Chinach, pomimo ogólnego spowolnienia w całej branży ubezpieczeniowej chiński sektor ubezpieczeń zdrowotnych osiągnął znakomite wyniki.

W porównaniu z innymi rodzajami ubezpieczeń, ubezpieczenia zdrowotne mogą być prowadzone przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe, takie jak towarzystwa ubezpieczeń na życie i towarzystwa ubezpieczeń majątkowych. Według raportu, przychody ze składek na ubezpieczenia zdrowotne towarzystw ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń majątkowych w pierwszym kwartale 2021 r. wyniosły odpowiednio 198 mld juanów i 26,4 mld juanów, przy tempie wzrostu 16,8 proc. 31,14 proc.

Wraz z ciągłym uwalnianiem dywidend z różnych polis, rosnącym popytem i innowacjami, branża ubezpieczeń zdrowotnych zapoczątkowała szybki rozwój z funkcjonalnym pozycjonowaniem podstawowego ubezpieczenia medycznego i komercyjnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Jednocześnie sektor wciąż stoi przed wyzwaniami, takimi jak integracja technologii cyfrowej z różnymi scenariuszami biznesowymi i wprowadzanie innowacji w modelu biznesowym. Wyzwanie stanowi także sposób radzenia sobie z zagrożeniami bezpieczeństwa informacji, jakie mogą nieść ze sobą operacje cyfrowe.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *