Morski Jedwabny Szlak przyszłością globalnej logistyki

Xiamen w prowincji Fujian, w południowo-wschodnich Chinach, był gospodarzem Forum Współpracy Międzynarodowej Morskiego Jedwabnego Szlaku. Celem spotkania było wzmocnienie międzynarodowej współpracy gospodarczej i handlowej oraz globalnej marki logistyki wysyłkowej.

Podczas forum zaprezentowano status, cechy i najważniejsze elementy budowania marki Morskiego Jedwabnego Szlaku oraz omówiono nowe trendy w logistyce portowej i spedycyjnej, mające na celu zbudowanie platformy o globalnym zasięgu.

Morski Jedwabny Szlak jest pierwszą w Chinach marką i platformą międzynarodowych zintegrowanych usług logistycznych, skoncentrowaną na portach i wysyłce, powiedział Chen Zhiping, wiceprezes i dyrektor generalny Fujian Provincial Port Group. W oparciu o swoją sieć żeglugową, trasa szlaku rozszerzyła łańcuch usług logistycznych transportu kombinowanego morskiego i lądowego oraz pogłębiła międzynarodową współpracę portową.

Poza tym Morski Jedwabny Szlak stworzył nowy system usług logistycznych oferujący standardowe usługi, wygodną obsługę i inteligentne zarządzanie. Pomogło to w zbudowaniu ekosystemu usług logistycznych dla międzynarodowego zarządzania portami i żeglugą i zapewniło stabilne i płynne działanie globalnych łańcuchów dostaw.

Na forum oficjalnie opublikowano raport z badań wpływu marki Morskiego Jedwabnego Szlaku, opracowany przez China Economic Information Service. W raporcie oceniono wpływ marki w zakresie komunikacji medialnej, rozwoju przemysłowego i gospodarczego oraz badań naukowych. W raporcie stwierdzono, że Morski Jedwabny Szlak w ciągu ostatnich trzech lat wywarł silny wpływ na globalną świadomość i stał się nowym motorem napędowym rozwoju gospodarczego prowincji Fujian.

Międzynarodowe Forum Współpracy Morskiego Jedwabnego Szlaku w 2021 r. służy budowie Morskiego Jedwabnego Szlaku XXI wieku oraz zwiększa stabilność i konkurencyjność łańcucha dostaw. Było współorganizowane przez Ludowy Rząd Prowincji Fujian i Chiński Instytut Nawigacji, a zorganizowane przez Ludowy Rząd Miasta Xiamen, Komisję Rozwoju i Reform Prowincji Fujian.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *