Rynek chiński głównym motorem wzrostu wydajności międzynarodowych korporacji

Od początku tego roku Chiny osiągnęły niezwykłe wyniki w stabilizowaniu inwestycji zagranicznych.

Inwestycje zagraniczne wykorzystywane przez Chiny wzrosły wraz z poprawą struktury, a firmy finansowane z zagranicy odnotowały wzrost zysków, wykazując zaufanie do chińskiego rynku, zauważył Liu Xiaonan, szef Departamentu Kapitału Zagranicznego i Inwestycji Zagranicznych.

Mówiąc konkretnie, od stycznia do lipca tego roku Chiny przyciągnęły 100,74 mld USD inwestycji zagranicznych, czyli o 30,9 proc. usług high-tech, o 40,6 proc.

W tym okresie przychody operacyjne i zyski firm finansowanych z zagranicy zarejestrowały odpowiednio 15,94 bln juanów i 1,33 bln juanów, co stanowi wzrost o 21,6 proc. i 46 proc. rok do roku, znacznie lepiej niż w tym samym okresie 2019 r.

Rynek chiński stał się głównym motorem wzrostu wydajności wielu renomowanych firm międzynarodowych.

Według sondażu przeprowadzonego przez Izbę Handlową Unii Europejskiej w Chinach, 60 procent firm finansowanych ze środków europejskich rozwinie swoją działalność w Chinach, o osiem punktów procentowych więcej niż w 2020 roku.

Badanie przeprowadzone przez Amerykańską Izbę Handlową w Chinach pokazuje, że 81 proc. firm finansowanych przez USA spodziewa się dodatniego wzrostu dochodu operacyjnego na rynku chińskim, o pięć punktów procentowych wyższego niż w 2020 r., a 66 proc. firm finansowanych przez USA planuje zwiększenie inwestycji w Chinach w tym roku, o trzy punkty procentowe wyższe niż w 2020 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, zagraniczne firmy optymistycznie patrzą na perspektywy chińskiej gospodarki, dostrzegają chińskie otoczenie biznesowe i mają zaufanie do inwestowania w Chinach, powiedział Liu.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *