Zwierciadło Jingpo i szeroki jak ocean śnieżny las

3 września w prowincji Heilongjiang zakończyła się 4. Konferencja Rozwoju Przemysłu Turystycznego. Gospodarzem było miasto Mudanjiang, które dzięki wydarzeniu mogło promować zasoby turystyczne i stymulować rozwój przemysłu turystycznego.

Główna ceremonia otwarcia corocznego spotkania prowincjonalnego przemysłu turystycznego, odbyła się pod hasłem „Zwierciadło Jingpo i szeroki jak ocean śnieżny las” zarówno online, jak i offline.

Jako miasto gospodarz 4. Konferencji Rozwoju Przemysłu Turystycznego, miasto Mudanjiang postawiło sobie za cel poprawę wszechstronnych możliwości rozwoju turystyki, aby wzmocnić Heilongjiang w budowie silnej prowincji turystycznej.

Koncentrując się na rozwoju całego obszaru opartego na turystyce, Mudanjiang stworzył łącznie 177 projektów budowlanych i transformacyjnych. Jednocześnie miasto dodatkowo wzbogaciło podaż produktów turystycznych w całym regionie.

W ramach konferencji, Mudanjiang uruchomił 29 projektów demonstracyjnych dotyczących 5 głównych tematów, w tym klasycznych produktów rewitalizacji obszarów wiejskich, połączonych produktów kulturalnych i turystycznych, produktów opartych na technologii, w pełni demonstrując bogate zasoby turystyki Mudanjiang.

Górski klejnot

Turystycznym skarbem Mudanjiangu jest bez wątpienia jezioro Jingpo, nazywane także Lustrzanym. Jest to największe jezioro w kraju i prawdopodobnie drugie co do wielkości na świecie.

Powstało ponad 10 000 lat temu, przez erupcje wulkanów, gdy skały magmowe zablokowały przepływ rzeki Mudanjiang, głównego dopływu rzeki Songhua.

Jezioro ma długość 45 kilometrów i średnią głębokość 40 metrów, przy czym maksymalna głębokość sięga 60 metrów.

U brzegu jeziora znajduje się wodospad Diaoshuilou, który ma ponad 30 metrów szerokości i ponad 20 metrów wysokości.

Zimą, gdy temperatury sięgają nawet minus 35 stopni Celsjusza, woda z rzeki Songhua zamienia się na klifie w spektakularny lodowy wodospad. Pomimo tak niskich temperatur jezioro nigdy nie zamarza. Z powodu gorącego źródła na dnie jeziora temperatura wody utrzymuje się na poziomie powyżej 10 stopni Celsjusza przez cały rok, co przy typowych dla regionu, mroźnych i śnieżnych zimach robi niesamowite wrażenie.

Miejscowa legenda głosi, że jezioro jest dziełem rozzłoszczonej bogini, która (być może nie dość zadowolona ze swojego wyglądu) cisnęła lustro na ziemię. A ono, zamiast rozpaść się na kawałki przynosząc pecha, zamieniło się w przepiękne, krystaliczne jezioro.

W turkusowych wodach zamieszkuje 40 gatunków ryb i koralowców słodkowodnych, a sama okolica jeziora zapiera dech. Rwące wodospady, gęste lasy i wulkaniczne formy terenu tworzą spektakularny, przepiękny obraz, który w 2006 roku zyskał miano światowego geoparku UNESCO.

Księżycowe jezioro

Na północny zachód od jeziora, wśród gęstych lasów, rozrzuconych jest dwanaście kraterów wulkanicznych. Te bujne lasy stanowią siedliska dla ponad 50 gatunków dzikich ssaków i ponad 500 gatunków dzikiego ptactwa. Pod wulkanicznymi płaskowyżami znajdują się niesamowite tunele lawy, z których niektóre mają ponad 10 kilometrów długości. Są to jedne z największych i najmniej naruszonych tuneli lawowych w Chinach, dzięki czemu region zyskał przydomek „Podziemny Las”.

Obszar ten jest także domem dla wielu zabytków z koreańskiego Królestwa Balhae (698-926). Podczas dynastii Tang (618-907) Królestwo Balhae rządziło dużą częścią północno-wschodnich Chin. Shanjing Longquanfu, starożytne miasto cesarskie położone zaledwie 20 kilometrów na północ od jeziora Jingpo, zostało zaprojektowane na wzór Chang’an (dzisiejsza Xi’an), cesarskiej stolicy Tang. Mury miejskie i główne budynki cesarskich pałaców zostały zachowane w nienaruszonym stanie i pozostają popularnym celem turystycznym.

1200-letnia świątynia Xinglong, kolejny relikt Królestwa Balhae, jest obecnie muzeum cennych artefaktów kulturowych znalezionych w tym regionie. Najbardziej znanym z nich jest Stone Lamppost, buddyjska kamienna rzeźba, która jest przykładem stylu rzeźbiarskiego zarówno dynastii Tang, jak i Królestwa Balhae.

Ciekawostką jest, że lustrzane jezioro jest sławne nie tylko na Ziemi. Doczekało się swojego imiennika na Tytanie, największym księżycu Saturna, na którym duża powierzchnia płynnych węglowodorów została nazwana jeziorem Jingpo.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.