Doroczna konferencja Financial Street Forum

20 października w Pekinie rozpocznie się doroczna konferencja Financial Street Forum 2021.

Trzydniowe wydarzenie na temat „odporności gospodarczej i działań finansowych” skupi się na bardziej zróżnicowanych tematach.

Obejmie pięć równoległych forów, na których uczestnicy będą mogli wymieniać się pomysłami na temat gospodarki realnej i usług finansowych, zielonego rozwoju i wkładu finansowego, otwarcia sektora finansowego i globalnej współpracy finansowej, technologii finansowej (fintech) i gospodarki cyfrowej oraz systemu zarządzania i bezpieczeństwa finansowego.

Blisko 400 uczestników z kraju i zagranicy skoncentruje się na omówieniu takich zagadnień jak paradygmat rozwoju „podwójnego obiegu”. Na większości forów poświęconych problemom globalnym będą prezentowane wystąpienia ekspertów zagranicznych.

Poza tym podczas forum odbędą się też wydarzenia dodatkowe, takie jak wystawa na temat cyfrowych RMB i narzędzi regulacyjnych fintech.

Założone w 2012 r. forum jest wspólnie organizowane przez Ludowy Rząd Miasta Pekin, Ludowy Bank Chin (PBOC), Agencję Prasową Xinhua, Chińską Komisję Regulacyjną ds. Bankowości i Ubezpieczeń (CBIRC), Chińską Komisję Regulacyjną ds. Papierów Wartościowych (CSRC) i państwo Administracja Wymiany Zagranicznej (SAFE), okrzyknięta liderem chińskiej reformy finansowej i rozwoju.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *