Technologie cyfrowe zapewniają dobrobyt na obszarach wiejskich

Dążenie Chin do rozwoju obszarów wiejskich i coraz lepszej integracji z produkcją rolną, a co za tym idzie zwiększenia dobrobytu mieszkańców wsi, spowodowało boom na technologię cyfrową.

Na 11. Targach Inteligentnego Miasta i Inteligentnej Gospodarki (Smart City and Intelligent Economy Expo), które zakończyły się w niedzielę, zaprezentowano zaawansowane techniki, produkty i osiągnięcia w zakresie reformy cyfrowej. Targi odbyły się w Ningbo, nadmorskim mieście w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach.

Handel elektroniczny nadał impet przemysłowi wiejskiemu w Zhejiang, odgrywając kluczową rolę w poprawie warunków życia ludzi i eliminacji ubóstwa.

Huang Jiefei, właściciel firmy herbacianej w hrabstwie Songyang w Lishui City, odnotował w zeszłym roku przychody ze sprzedaży online sięgające 160 milionów juanów (około 25 milionów dolarów amerykańskich) po tym, jak rozpoczął współpracę z platformami e-commerce, takimi jak Pinduoduo, otwierając kanały sprzedaży dla ponad 1000 lokalnych hodowców herbaty.

„Zbudowaliśmy parki przemysłowe, aby wspierać handel elektroniczny, wzmacniając lokalny przemysł herbaciany” – powiedział He Huodi, pracownik lokalnego biura rolniczego, dodając, że hrabstwo ma obecnie około 1500 internetowych sklepów z herbatą, zapewniając miejsca pracy dla ponad 7000 osób.

W audytorium kultury Houcang Village w Ningbo City można czytać książki, uczyć się dialektów i zdobywać wiedzę o kulturze tradycyjnej za pomocą zasobów cyfrowych.

Do końca 2020 r. w prowincji Zhejiang znajdowało się ponad 17 000 takich audytorium, obejmujących 91,3 proc. wiosek, które pełnią również funkcję węzłów cyfrowych usług publicznych.

W wiosce Baoshanqiao w Shaoxing City osoby, które nie wiedzą, jak umówić się na wizytę u lekarzy online, mogą uzyskać pomoc w audytorium kulturalnym, co skutecznie ułatwia dystrybucję wysokiej jakości zasobów medycznych.

Wszystko to uosabia działania Zhejiang mające na celu przyniesienie korzyści większej liczbie osób na obszarach wiejskich poprzez innowacje cyfrowe, tworzenie doświadczeń, które można powielać i promować w szerszym zakresie w całym kraju.

„Praktyka dowiodła, że ​​budowa cyfrowych wiosek jest ważnym sposobem realizacji ożywienia wsi na wszystkich frontach i przyspieszenia wspólnego dobrobytu” – powiedział Chen Yong, urzędnik w Ministerstwie Rolnictwa i Spraw Wsi.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *