Internet rzeczy – wpływ rewolucji cyfrowej na światowy przemysł

Jesteśmy świadkami czwartej rewolucji przemysłowej, a świat cyfrowy zmienia się na naszych oczach. Inteligentne fabryki, w których systemy cyber-fizyczne sterują procesami fizycznymi, tworząc wirtualne (cyfrowe) kopie świata realnego i podejmują zdecentralizowane decyzje, a poprzez Internet rzeczy w czasie rzeczywistym komunikują się i współpracują ze sobą oraz z ludźmi, stają się codziennością.

To właśnie Internet Rzeczy (Internet of Things IoT) i możliwości jego najlepszego wykorzystania były tematem przewodnim na sobotnich Światowych Targach IoT, które odbyły się w Wuxi we wschodnich Chinach.

Podczas targów elita globalnej branży IoT zebrała się w Wuxi, aby omówić najnowocześniejsze technologie, przestrzeń aplikacji i przyszłe trendy w branży oraz pomóc miastu w ulepszaniu i optymalizacji ekologii branży.

Jako nowy rodzaj infrastruktury informatycznej, Internet Rzeczy stał się ważnym motorem postępu transformacji cyfrowej, inteligentnej modernizacji i integracji przemysłu wytwórczego.

Nazywane miastem IoT, Wuxi obecnie jest domem dla ponad 3000 firm związanych Internetem rzeczy, o wartości wyjściowej przekraczającej 300 miliardów juanów i jest liderem w opracowywaniu ponad połowy międzynarodowych standardów IoT.

Miasto prowadzi 23 duże projekty demonstracyjne aplikacji IoT w ponad 830 miastach, w 78 krajach na całym świecie.

Sobotnie wydarzenie było okazją do podpisania kolejnych 20 projektów, obejmujących obszary takie jak sztuczna inteligencja i IoT, które przyspieszą transformację branży i modernizację Wuxi oraz rozwój innych strategicznych wschodzących branż.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.