Wielkie odliczanie do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022

Pekiński Komitet Organizacyjny Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich 2022 (BOCOG) zaprezentował w środę oficjalne stroje dla personelu, obsługi technicznej i wolontariuszy. Pokaz odbył się podczas uroczystości rozpoczynającej wielkie, 100-dniowe odliczanie do Igrzysk.

Projekt odzieży został wybrany spośród ponad 600 zgłoszeń. Na ubraniach znajdują się elementy głównych grafik Igrzysk w Pekinie 2022, przedstawionych w tradycyjnych chińskich technikach malarstwa pejzażowego, wyrażających harmonię między ludzkością a naturą.

Zhang Jiandong, wiceburmistrz Pekinu i wiceprezes wykonawczy BOCOG powiedział, że stroje nie tylko określają tożsamość personelu. Pokazując tradycyjną chińską kulturę i nowoczesny rozwój technologiczny, stroje są dodatkową ozdobą Igrzysk.

Jaskrawa czerwień chińskiej flagi, szarość Wielkiego Muru, błękit nieba i śnieżna biel, to główne kolory strojów na Pekin 2022. He Yang, autor projektu powiedział, że czarno-czerwony strój dla personelu odzwierciedla ich oddanie i entuzjazm; szary reprezentuje obiektywność i uczciwość pracowników technicznych; błękit nieba pokazuje młodzieńczy wigor wolontariuszy; kolor biały symbolizuje szczęście. Jak mówi chińskie powiedzenie: „Śnieg w odpowiednim czasie obiecuje dobre zbiory”.

Produkcja i dystrybucja strojów olimpijskich odbywa się z dbałością o środowisko i zrównoważony rozwój, a większość materiału pochodzi z recyklingu.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *