W krainie śniegu i lodu

W Szanghaju odbyło się wydarzenie promujące turystykę zimową Heilongjiangu. Goście i ponad 30 przedstawicieli mediów wyruszyli w podróż po lodowej krainie czarów.

Co roku w Harbin – stolicy prowincji Heilongjiang położonej w północno-wschodnich Chinach, w powstaje niezwykłe lodowe miasto niczym z baśni, swoją niezwykłością przyciągając turystów z całego świata.

Podczas wydarzenia oficjalnie opublikowano raport dotyczący wskaźnika rozwoju branży turystyki zimowej w Chinach. Biuro Kultury i Turystyki Prowincji Heilongjiang, wraz z  innymi miastami i regionami, wprowadziło własne wyróżnione trasy produktów turystyki zimowej.

Jako pierwszy w Chinach indeks tematyczny turystyki zimowej na poziomie prowincji, indeks rozwoju branży turystyki lodowej i śnieżnej w Chinach wykazał, że Heilongjiang jest jedną z prowincji o najbogatszej kulturze turystyki zimowej oraz zasobach naturalnych i ma bogatą różnorodność produktów turystycznych.

Raport o turystyce w Heilongjiang bada głównie trend na rynku turystycznym Heilongjiang w erze po epidemii i dostarcza wglądu w charakterystykę konsumpcji turystów, co może stanowić podstawę do promowania turystyki zimowej w prowincji. Poza tym raport ujawnia również, że ożywienie turystyki w prowincji wkroczyło już w zupełnie nowy etap rozwoju.

Wydarzenie to zostało zorganizowane wspólnie przez Biuro Kultury i Turystyki Prowincji Heilongjiang oraz Chiński Serwis Informacji Gospodarczej (CEIS) Agencji Prasowej Xinhua.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *