Miasto Cenxi na południu Chin przyspiesza zieloną transformację

Cenxi, miasto położone na południu Chin w autonomicznym regionie Guangxi Zhuang, przyspiesza zieloną transformację przemysłu kamieniarskiego, dążąc do przekształcenia się w strefę przemysłową wydobycia granitu, ekologiczną bazę przemysłową zajmującą się recyklingiem kamienia, a także krajowy obszar demonstracyjny zielonych kopalni.

Między 8 a 12 grudnia odbyła się tu piąta edycja Stone and Building Materials Expo, której tematem przewodnim było „budowanie kamiennego kapitału z ekologicznym myśleniem i witalnością”. Wystawa przyciągnęła blisko 300 przedsiębiorstw i objęła 16 projektów związanych z wydobyciem i obróbką kamienia.

Według Luo Weixionga, sekretarza komitetu partyjnego w Cenxi, dzięki targom kamienia zawarto umowy kupna i sprzedaży o wartości ponad 20 miliardów juanów i podpisano 78 projektów inwestycyjnych. W ciągu ostatnich czterech lat expo stopniowo przekształciło się w jedną z najbardziej wpływowych i znanych profesjonalnych wystaw kamieni w Chinach.

Cenxi jest główną chińską bazą produkcyjną granitu, gdzie swoje siedziby ma 114 przedsiębiorstw przemysłu kamieniarskiego, o wartości produkcji sięgającej 8,12 miliarda juanów, oferując zatrudnienie 12 000 osób.

Miasto zainicjowało modernizację i transformację przemysłu kamieniarskiego w 2012 r., restrukturyzując i konsolidując ówczesne 308 przedsiębiorstw do 59.

Projekt ekologicznego parku przemysłowego recyklingu kamienia, zaplanowany z całym łańcuchem przemysłowym wydobycia granitu, projektowania, przetwarzania, handlu i logistyki jest obecnie w budowie. Wartość całej inwestycji to 30 miliardów juanów (około 18 miliardów złotych).


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *