Technologia związana ze sztuczną inteligencją przyczyni się do redukcji emisji dwutlenku węgla

Do 2060 roku technologia sztucznej inteligencji (AI) przyczyni się do obniżenia emisji dwutlenku węgla, o co najmniej 70 procent, redukując ponad 35 miliardów ton emisji dwutlenku węgla.

Opracowana wspólnie przez Baidu i International Data Corporation (IDC) biała księga jest pierwszym raportem badawczym, który koncentruje się na wpływie sztucznej inteligencji na cele szczytu emisji i neutralności węglowej w Chinach.

Podejście do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla jest silnie uzależnione od technologii, a zatem przełomy w technologii sztucznej inteligencji uwolnią ogromny potencjał dzięki integracji z technologiami redukcji emisji w różnych gałęziach przemysłu, które stosują infrastrukturę informatyczną (IT).

Biorąc za przykład branżę transportową, emisja dwutlenku węgla w Chinach w 2020 r. osiągnęła poziom około 1,04 miliarda ton, co stanowi 9 procent całkowitej emisji w kraju. Branża poszukuje inteligentnego systemu sterowania sygnalizacją świetlną w ramach dążenia do redukcji emisji dwutlenku węgla. Łącząc istniejącą technologię ze sztuczną inteligencją, system może znacznie poprawić efektywność podróżowania, uniknąć zatorów na drogach, a tym samym zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o około 41 600 ton w mieście liczącym ponad 10 milionów mieszkańców.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *