Współpraca gospodarcza Francja – Chiny

W poniedziałek odbyło się 8. Forum Dialogu Gospodarczego i Finansowego Francja – Chiny, któremu, za pośrednictwem łącza wideo, współprzewodniczyli chiński wicepremier Hu Chunhua i francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire.

Hu powiedział, że pod kierunkiem dwóch szefów państw praktyczna współpraca między Chinami i Francją poczyniła nowe i pozytywne postępy, handel dwustronny osiągnął rekordowy poziom, inwestycje dwustronne szybko wzrosły, a współpraca rolna osiągnęła niezwykłe wyniki.

Chiny są gotowe do współpracy ze stroną francuską w celu wdrożenia konsensusu osiągniętego przez dwie głowy państw, wzmocnienia współpracy w sprawach międzynarodowych i wielostronnych w obliczu pandemii COVID-19 oraz pogłębienia wzajemnie korzystnej współpracy w kluczowych obszarach.

Oba kraje powinny skonsolidować i rozszerzyć współpracę przy dużych projektach oraz dążyć do stworzenia dobrych warunków dla handlu i inwestycji, aby przenieść współpracę chińsko-francuską na wyższy poziom i nadać nowy impet ich dwustronnemu wszechstronnemu partnerstwu strategicznemu, powiedział wicepremier.

Ze swojej strony Le Maire stwierdził, że Francja przywiązuje dużą wagę do powiązań dwustronnych i jest chętna do współpracy z Chinami w celu dalszego pogłębiania współpracy gospodarczej i finansowej.

Francja jest gotowa wzmocnić komunikację i koordynację z Chinami w kwestiach wielostronnych, w tym reakcji na zmiany klimatu, ochrony bioróżnorodności i reformy WTO, powiedział francuski minister.

Dodał, że Francja liczy na pogłębienie współpracy z Chinami w zakresie rolnictwa, finansów i rynku zewnętrznego oraz na promowanie dwustronnej pragmatycznej współpracy w celu osiągnięcia dodatkowych pozytywnych rezultatów.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.