Azjatyckie Forum Finansowe podkreśla nowe możliwości Hongkongu

Nowe możliwości Hongkongu w obliczu zmian zmieniających krajobraz gospodarczy zostały podkreślone na 15. Azjatyckim Forum Finansowym (AFF), które rozpoczęło się w poniedziałek.

„Niepokój i zakłócenia spowodowane pandemią w ciągu ostatnich dwóch lat nauczyły nas, jak ważne jest przygotowanie się na globalne kryzysy. To z pewnością obejmuje zmiany klimatyczne” – powiedziała Carrie Lam, dyrektor naczelna Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu (HKSAR).

Rząd HKSAR spodziewa się około 30 miliardów dolarów inwestycji sektora publicznego w ciągu najbliższych 15 do 20 lat, aby wesprzeć lokalne środki redukcji emisji dwutlenku węgla, powiedział Lam za pośrednictwem wideo podczas wirtualnego wydarzenia zatytułowanego „Navigating the Next Normal w kierunku zrównoważonej przyszłości”.

„Jestem przekonana, że ​​stworzy to również szerokie możliwości dla naszej szybko rozwijającej się zielonej gospodarki” – dodała.

Według Lama, rząd HKSAR oczekuje stworzenia globalnego dobrowolnego rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla i możliwości dla rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla w ramach rosnącej współpracy Hongkongu z obszarem Wielkiej Zatoki Guangdong-Hongkong-Makao.

Prelegenci na forum wskazywali również na możliwości rozwoju finansowego Hongkongu, jakie daje rozwój narodowy.

Czołowy chiński organ nadzorujący papiery wartościowe powiedział, że będzie zdecydowanie wspierać Hongkong w umacnianiu jego statusu jako międzynarodowego centrum finansowego i promowaniu uzupełniającego się rozwoju między rynkami kapitałowymi Chin kontynentalnych i Hongkongu.

Fang Xinghai, wiceprzewodniczący Chińskiej Komisji Regulacyjnej ds. Papierów Wartościowych, powiedział, że do końca 2021 r. liczba spółek kontynentalnych notowanych w Hongkongu osiągnęła 1222, co stanowi 47 procent całkowitej liczby spółek giełdowych w Hongkongu.

„Akcje zwiększają globalną alokację zasobów dla przedsiębiorstw kontynentalnych w celu osiągnięcia wysokiej jakości rozwoju, a także stwarzają dobre możliwości dla globalnych inwestorów do dzielenia się dywidendami z długoterminowego stabilnego rozwoju Chin” – powiedział Fang w przemówieniu wideo na forum.

Xiao Yuanqi, wiceprzewodniczący Chińskiej Komisji Regulacji Bankowości i Ubezpieczeń, powiedział, że branża zarządzania majątkiem w Hongkongu może wiele osiągnąć, która może skorzystać z alokacji portfela na całym świecie, aby zaspokoić rosnący popyt w Chinach kontynentalnych.

Rosnący popyt na reasekurację w Chinach kontynentalnych oznacza również możliwości dla Hongkongu, który może zapewnić profesjonalnych i finansowych specjalistów jako tradycyjne centrum branży w regionie Azji i Pacyfiku, powiedział Xiao w przemówieniu wideo na forum.

Jako najważniejsze wydarzenie z okazji 25. rocznicy powrotu Hongkongu do ojczyzny, dwudniowy 15. AFF zaprezentuje spostrzeżenia ponad 170 światowych liderów biznesu, decydentów, ekspertów finansowych, inwestorów, przedsiębiorców, gigantów technologicznych i ekonomistów.

Forum jest organizowane przez rząd HKSAR i Radę Rozwoju Handlu Hongkongu.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *