Chińsko – indyjska współpraca gospodarcza. Seminarium internetowe

Konsulat Generalny Chin w Kalkucie oraz Bengalska Izba Handlowo-Przemysłowa (BCC&I) zorganizowały seminarium internetowe, którego celem jest promowanie współpracy gospodarczej i handlowej między Chinami a Indiami.

Na wtorkowym webinarium konsul generalny Chin w Kalkucie Zha Liyou poinformował uczestników o ogólnej sytuacji chińsko-indyjskiej współpracy gospodarczej i handlowej w 2021 r. oraz o postępach współpracy dwustronnej w jego obszarze konsularnym.

Zachęcał indyjskie firmy do aktywnego dostosowywania się do otoczenia, pokonywania trudności, podejmowania inicjatywy i utrzymywania relacji biznesowych z chińskimi partnerami.

Podczas webinarium, które zgromadziło 40 przedstawicieli lokalnych firm, departamentów rządowych, instytucji badawczych i izb, Yang Xuhong, wiceprezes Industrial and Commercial Bank of China, Mumbai Branch, przedstawił kluczowe obszary i perspektywy współpracy między przedsiębiorstwami chińskimi i indyjskimi.

Obie strony dyskutowały również o możliwościach biznesowych w proponowanych przez uczestników dziedzinach, w rolnictwie, nowej energii, łańcuchu dostaw oraz współpracy między izbami gospodarczymi.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.