Obniżenie podatków sposobem Chin na pobudzenie wzrostu gospodarczego

W 2021 roku, w ramach wysiłków na rzecz pobudzenia wzrostu gospodarczego i wzmocnienia witalności rynku, Chiny obniżyły podatki i opłaty o około 1,1 biliona juanów (około 173,9 miliarda dolarów amerykańskich).

Zastępca szefa Państwowej Administracji Podatkowej Wang Daoshu powiedział, że w zeszłym roku kraj wprowadził szereg preferencyjnych polityk dotyczących odliczania i odraczania podatków i opłat. Celem było wsparcie przemysłu oraz sektora MŚP.

Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w sektorze produkcyjnym w zeszłym roku łącznie odroczono 216,2 miliardów juanów płatności podatkowych, powiedział Wang.

Dodał, że przedsiębiorstwa z branży węglowej, energetycznej i ciepłowniczej odnotowały 27,1 mld juanów w obniżkach podatków, rabatach i odroczeniach.

Dochód podatkowy Chin, z wyłączeniem ulg w podatku eksportowym, wyniósł 15,46 biliona juanów i osiągnął roczny cel rządu, zauważył Wang.

Dochody podatkowe w 2021 roku stanowiły 15,1 procent produktu krajowego brutto, co oznacza spadek o 0,1 punktu procentowego i 3 punkty procentowe odpowiednio w porównaniu z rokiem 2020 i 2015.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.