Rosną emocje przed zbliżającymi się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi

Niespełna miesiąc dzieli nas od Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022.

Wkrótce do Pekinu przyjedzie około 2900 sportowców reprezentujących około 90 Narodowych Komitetów Olimpijskich (NKOl).

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, we wtorek w Pekinie wprowadzono w życie tzw. „zamknięty obieg” dla wszystkich przybywających na zawody. Każdy przyjezdny wejdzie w zamkniętą strefę, w której będzie przechodzić codzienne testy na obecność COVID-19, bez możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym.

Również ze względu na pandemię COVID-19, tradycyjna sztafeta z wielkimi pochodniami odbędzie się tylko w trzech obszarach – w centrum Pekinu, jego północno-zachodniej dzielnicy Yanqing i w mieście będącym współgospodarzem Zhangjiakou w prowincji Hebei. Sztafeta odbędzie się w dniach 2-4 lutego i weźmie w niej udział około 1200 osób.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie przyczyniły się do wzrostu popularności sportów zimowych w Chinach.

W zeszłym miesiącu w prowincji Hubei otwarto 8. Ogólnokrajowy Festiwal Śniegu i Lodu, o tematyce „Zimowe igrzyska olimpijskie – marzenie o wspólnej przyszłości”. Ceremonia otwarcia odbyła się po raz pierwszy w środkowych Chinach.

W ubiegłym roku w całym kraju zorganizowano ponad 1200 publicznych zawodów zimowych, w których wzięło udział ponad 100 milionów osób w wieku od 2 do 70 lat.

Gwiazdą Internetu stała się 11-miesięczna dziewczynka Wang Yuji. Filmik z jej udziałem, na którym ćwiczy jazdę na snowboardzie w Chongli, podbił serca milionów internautów.

„W ciągu ostatnich zimowych wakacji przyjmowaliśmy około 200 dzieci dziennie, znacznie więcej niż w poprzednim sezonie” – powiedział Liu Yanan, kierownik ośrodka narciarskiego Baiyun w Urumczi, stolicy regionu autonomicznego Xinjiang Uygur.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Komentarze do “Rosną emocje przed zbliżającymi się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi

  1. A czy już posiadacie chińskie znaczki wydane na okoliczność olimpiady, bo ja już takie posiadam.
    Jeżeli ktoś jest zainteresowany to chętnie odsprzedam bo ja nie jestem filatelistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.