Rozmowa premiera Chin Li Keqianga i kanclerza Niemiec Olafa Scholza

17 stycznia premier Chin Li Keqiang odbył rozmowę telefoniczną z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Li Keqiang podkreślił, że Chiny i Niemcy są zarówno głównymi gospodarkami, jak i zwolennikami multilateralizmu i praktykami wolnego handlu.

Współpraca między tymi dwoma krajami jest korzystna nie tylko dla obu stron, dla Chin i Europy, ale także dla świata. Chiny i Europa to dwie ważne siły na scenie światowej, które mają szeroki zakres wspólnych interesów. Powinniśmy postrzegać stosunki Chiny-UE w perspektywie długoterminowej i z szerszą wizją, trzymać się wiodącej płaszczyzny dialogu i współpracy, szanować się nawzajem i traktować jak równych sobie oraz promować stabilny i zdrowy rozwój stosunków Chiny-UE.

Niemcy są ważnym członkiem Unii Europejskiej i mamy nadzieję, że strona niemiecka będzie nadal odgrywać pozytywną rolę w rozwoju współpracy i stosunków chińsko-unijnych. Scholz powiedział, że strona niemiecka była i będzie zaangażowana w promowanie zdrowego rozwoju stosunków chińsko-europejskich i ma nadzieję, że umowa inwestycyjna UE-Chiny wejdzie w życie w szybkim terminie.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.