Globalni inwestorzy stawiają na chińskie aktywa

Eksperci zauważają, że na globalnym rynku pełnym niepewności międzynarodowi inwestorzy stawiają na chińskie aktywa.

Według raportu Bank of America, od początku lutego chińskie obligacje skarbowe i akcje przyciągają kolejne inwestycje.

Instytucje wyraziły optymizm wobec chińskich obligacji skarbowych. Jak powiedział Chia-Liang Lian z Western Asset, azjatyckie obligacje lokalne, w tym obligacje chińskie, zajęły kluczowe miejsce w portfelach inwestorów globalnych. Dodał, że chińskie obligacje lądowe zostały włączone do głównych światowych indeksów, co oznacza, że ​​Chiny odegrały kluczową rolę w światowej gospodarce.

Zauważył, że w perspektywie długoterminowej globalni inwestorzy będą optymistycznie patrzeć na chińskie obligacje lądowe, z korzyścią dla rozłożenia ryzyka.

Poglądy Liana podzielił Sean Taylor, dyrektor inwestycyjny regionu Azji i Pacyfiku w DWS, z departamentu zarządzania aktywami Deutsche Banku. Według Taylora szacuje się, że chińskie aktywa będą dobrze radzić sobie po pierwszym kwartale, ponieważ gospodarka tego kraju będzie się rozwijać dzięki stymulacji politycznej.

Eksperci zauważyli również, że oprócz obligacji skarbowych, chińskie akcje także mają duży potencjał. Według Taylora, inwestorzy muszą uzbroić się w cierpliwość podczas inwestowania na chińskim rynku akcji. Pozytywne fundamenty gospodarcze, wdrożone regulacje i ożywienie konsumpcji będą katalizatorem obiecującej chińskiej giełdy.

Liu Hui, starszy zarządzający funduszem w Invesco Great Wall przewiduje, że sentyment inwestorów do rynku akcji ulegnie poprawie, a tym samym rynek będzie miał dużą płynność.

Przyszłość chińskiego rynku akcji poprawia się po trudnym roku 2021, powiedział Luca Paolini, główny strateg Pictet Asset Management, zauważając, że chiński impuls kredytowy, udział kredytu w produkcie krajowym brutto (PKB), wraca do normy. Pod tym względem chińskie akcje mogą być skutecznym narzędziem hedgingowym w obliczu rosnących zagrożeń geopolitycznych na rynku globalnym.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.