Królik przejmuje władzę

Burzliwy rok Tygrysa po woli dobiega końca, a następcą tronu już wkrótce zostanie Królik.

Wraz z nadejściem nowego władcy możemy spodziewać się nagłej zmiany tempa. Według chińskiej tradycji Królik jest historycznie znany jako najdelikatniejsze z 12 zwierząt w zodiaku, tradycyjnym schemacie klasyfikacji opartym na kalendarzu księżycowym, który przypisuje zwierzę i jego atrybuty do każdego roku.

Nadchodzący Rok Królika ucieleśnia bierną zasadę wszechświata, która przejawia się w relaksacji, płynności, wyciszeniu i kontemplacji.

Zatem, jeśli rok 2022 wydawał się szybki, ciężki lub pracowity, rok 2023 będzie oferował możliwości kontemplacji, odpoczynku i pielęgnacji ciała i duszy, próbując zapewnić równowagę zgodnie z podstawową koncepcją yin i yang — przeciwstawnych sił wzajemnie się uzupełniających, aby zapewnić ogólną harmonię.

W rezultacie ogólna energia roku 2023 prawdopodobnie będzie łagodna i spokojna, a ludzie będą szukać „bardziej zrównoważonego życia”.

Do Chińskiego Nowego Roku jeszcze ponad dwa tygodnie, ale już teraz trwa szaleństwo związane z przygotowaniami do tego najważniejszego chińskiego święta.  

Producenci zabawek w hrabstwie Yinan w mieście Linyi we wschodniej prowincji Shandong we wschodnich Chinach ledwo nadążają z realizacją zamówień na świąteczne gadżety.

Figurki i wszelkie produkty z wizerunkiem puchatego zwierzątka rozchodzą się jak świeże bułeczki, w każdej ilości, kolorze czy rozmiarze, a największą popularnością cieszą się oczywiście wśród najmłodszych, dlatego producenci zabawek mogą spodziewać się rekordowych zysków.

Chiński Nowy Rok, zwany także Świętem Wiosny, w 2023 roku przypada na 22 stycznia.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *