Największy festiwal sztuki powraca do Szanghaju

22. Międzynarodowy Festiwal Sztuki w Szanghaju, który pierwotnie miał się odbyć w 2020 roku, ale został przełożony z powodu COVID-19, rozpocznie się w październiku tego roku.

Organizowany przez chińskie Ministerstwo Kultury i Turystyki i władze miejskie Szanghaju festiwal obejmuje różne formy sztuki, w tym między innymi przedstawienia, wystawy i niematerialne dziedzictwo kulturowe.

Fang Shizhong, dyrektor Miejskiej Administracji Kultury i Turystyki w Szanghaju, powiedział, że wraz z szybkim wzrostem nowej populacji konsumentów pokolenia Z szybko rozwijają się nowe branże, przynosząc nowe możliwości branży turystyki kulturalnej.

Zainaugurowany w 1999 roku China Shanghai International Arts Festival (CSIAF) jest jednym z największych festiwali sztuki w Chinach. CSIAF podąża za zasadą „Festiwal sztuki, gala dla wszystkich”. Składa się z sekcji obejmujących spektakle teatralne, wystawy i ekspozycje, cykl „Art Space”, program Arts Plus, targi sztuk performatywnych, fora, festiwale tematyczne oraz program młodych talentów „RAW!” (Prace wschodzących artystów).

Dzięki plejadzie gwiazd z kraju i zagranicy, Festiwal Sztuki przez cały miesiąc konsekwentnie prezentuje publiczności najwspanialszą ucztę artystyczną. W ostatnich latach, poprzez rozbudowę programu „Art Space”, programu edukacji artystycznej, „Specjalnej oferty rabatowej dla publiczności” oraz działań członkowskich, Festiwal Sztuki stale obniża próg udziału ludzi w festiwalu i zapewnia płynniejszy kanał interakcji i komunikacji między artystami na całym świecie a lokalną publicznością. 


BRInfo

Komentarze do “Największy festiwal sztuki powraca do Szanghaju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *