Chiny są najważniejszym rynkiem dla Volkswagena, a firma będzie w przyszłości szukać więcej możliwości współpracy w tym kraju, powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Volkswagen AG, w niedawnym wywiadzie dla agencji Xinhua.
W 2022 roku Volkswagen dostarczył do Chin ponad 3,18 miliona pojazdów, wśród nich 206 500 pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii, co oznacza wzrost o 37,1 procent rok do roku, przy czym dostawy modeli czysto elektrycznych wzrosły o 68,2 procent rok do roku.
„Mamy silną ofertę produktów w Chinach, takich jak Audi i Porsche, i mamy nadzieję na dalsze rozszerzanie naszej oferty, wykorzystując nowe technologie i opracowując nowe produkty” – powiedział Blume.
Volkswagen ma kilku partnerów w Chinach, w tym China FAW Group Co., Ltd., założoną w 1953 roku w północno-wschodnim mieście Changchun, stolicy prowincji Jilin i uważaną za kolebkę chińskiego przemysłu samochodowego.
W ostatnich latach Jilin aktywnie rozwijał klastry przemysłu samochodowego, przyspieszając transformację i modernizację branży. Zgodnie z najnowszym planem rządu prowincji, skala przemysłu samochodowego Jilin ma osiągnąć bilion juanów (około 148,96 miliardów dolarów) do 2025 roku.
