Rozwój edukacji w Laosie. Zdalne nauczanie kluczem do sukcesu

Chiński rząd wspiera projekty mające na celu poprawę umiejętności nauczycieli na obszarach wiejskich oraz kształcenie online w Laosie.

W środę odbyła się tutaj ceremonia poświęcona inauguracji wspieranego przez Chiny projektu zdalnego nauczania.

Projekt, który ma być realizowany przez Szanghajskie Wydawnictwo Edukacyjne, obejmuje utworzenie 20 ośrodków e-learningu w całym Laosie.

Chiny pomogą Laosowi sformułować krajowe standardy umiejętności w zakresie technologii informatycznych (ICT) dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i średnich, opracować zasoby szkoleniowe w zakresie umiejętności ICT dla nauczycieli oraz opracować podręczniki ICT dla nauczycieli i uczniów. Aby podnieść kwalifikacje nauczycieli z obszarów wiejskich, w ramach projektu w ciągu trzech lat zostaną przeprowadzone szkolenia dla 3000 pracowników.

Podczas uroczystości Miao Hongcai, dyrektor Szanghajskiego Wydawnictwa Edukacyjnego, podzielił się z uczestnikami bogatymi doświadczeniami swojego wydawnictwa w edukacji informatycznej (IT).

Wyraził nadzieję, że doświadczenia te pomogą Laosowi poprawić jakość i poziom zdalnej edukacji w kraju.

„Wierzę, że dzięki ścisłej współpracy wszystkich stron, projekt ten z pewnością będzie wspaniałym akcentem w długoterminowej przyjaźni między Chinami a Laosem” – powiedział Miao.

Zhao Wenyu, doradca ds. ekonomicznych i handlowych ambasady Chin w Laosie, powiedział, że Chiny są chętne do współpracy z Laosem w zakresie edukacji, czerpania korzyści ze wszystkich dobroczynnych osiągnięć cywilizacji na świecie oraz rozwoju wysokiej jakości współpracy edukacyjnej „Pasa i Szlaku”.

Przemawiający podczas ceremonii, minister edukacji i sportu Laosu, Phout Simmalavong, podziękował chińskiemu rządowi i mieszkańcom za wsparcie projektu.

Powiedział, że projekt jest dobrym modelem poprawy jakości edukacji, zwłaszcza nauczycieli i administratorów edukacji, co jest ważnym czynnikiem przyczyniającym się do ogólnej poprawy edukacji w Laosie.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *