Międzynarodowy Dzień Herbaty w Singapurze

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Herbaty” w Singapurze odbyło się wydarzenie o nazwie „Tea for Harmony Yaji Cultural Salon”.

Event przyciągnął ponad 300 gości, którzy mogli bezpośrednio doświadczyć tradycyjnej kultury herbacianej Jiangsu i rekreacyjnego stylu życia we wschodnich Chinach.

W ubiegłym roku tradycyjne chińskie techniki parzenia herbaty zostały pomyślnie wpisane na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO

Xiao Jianghua, dyrektor Chińskiego Centrum Kultury i Chińskiego Narodowego Biura Turystycznego w Singapurze powiedział, że Ministerstwo Kultury i Turystyki Chin uruchomiło od maja na całym świecie Salony Kultury Herbaty dla Harmonii Yaji. China Cultural Centre (Singapur) zorganizuje w ciągu 10 dni serię takich wydarzeń w różnych formach, aby przekazać piękno herbacianej tradycji kolejnym singapurskim przyjaciołom.

Akcja była sponsorowana przez Ministerstwo Kultury i Turystyki Chin oraz Ambasadę Chin w Singapurze, a zorganizowana przez China International Culture Association, China Cultural Centre (Singapur) oraz Departament Kultury i Turystyki prowincji Jiangsu.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *