Chiński bank otwiera oddział w Arabii Saudyjskiej

Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) otworzył we wtorek nowy oddział w saudyjskim mieście Jeddah.

Informację o otwarciu nowej placówki przekazano na spotkaniu biznesowym, które odbyło się w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, dotyczącym używania chińskiej waluty RMB.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 osób, w tym Chen Siqing, przewodniczący ICBC, Yin Lijun, charge d’affaires ambasady chińskiej w Arabii Saudyjskiej oraz Wang Qimin, konsul generalny Konsulatu Generalnego Chin w Jeddah.

Chen pochwalił pogłębiającą się pragmatyczną współpracę między Chinami a Arabią Saudyjską w różnych dziedzinach, która przynosi wymierne korzyści mieszkańcom obu krajów.

Ze swojej strony Yin powiedział, że coraz ściślejsza współpraca gospodarcza i handlowa między Chinami a Arabią Saudyjską stworzyła ogromny potencjał dla rozwoju rozliczeń i inwestycji RMB.

Oddział ICBC w Rijadzie podpisał we wtorek memorandum o współpracy z Saudi National Center for Privatization & PPP oraz umowę o współpracy w zakresie biznesu RMB z Saudi Ajlan & Bros Holding Group.

Chiny i Arabia Saudyjska w ostatnich latach wzmocniły swoje kompleksowe partnerstwo strategiczne, a w 2022 roku dwustronny handel osiągnął rekordowy poziom 116 miliardów dolarów. Industrial and Commercial Bank of China jest największym na świecie bankiem komercyjnym i największym dostawca usług RMB, a także pierwszym chińskim bankiem, który wszedł na rynek Bliskiego Wschodu, z placówkami w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze i Kuwejcie


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *