Otwarcie międzynarodowego parku rowerowego w Shenyang

W Shenyang, stolicy prowincji Liaoning w północno-wschodnich Chinach, otwarto w niedzielę Pump Track Park – światowej klasy park rowerowy.

Zlokalizowany w Parku Xihe Yougu w Strefie Rozwoju Gospodarczego i Technologicznego Shenyang, Shenyang International Pump Track Park zajmuje powierzchnię 45 800 metrów kwadratowych, z około 8 000 metrów kwadratowych torów treningowych.

Teren pumptracku, podzielony na strefę ogólnodostępną i strefę profesjonalną, otoczony jest strefą usługową z kompleksową infrastrukturą dla zwiedzających.

Park ubiega się o kwalifikację do mistrzostw świata na pumptracku 2023, których gospodarzem jest Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Pierwsze pumptracki powstały już w latach 70.-80. XX w. jako trasy dla rowerzystów BMX.

Tory buduje się z użyciem asfaltu lub innej nawierzchni, pozwalającej na długotrwałe użytkowanie bez konieczności częstej konserwacji. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Nazwa pumptrack wiąże się z ruchem podczas pompowania (pumping motion), kiedy poruszająca się na torze sylwetka cyklisty wykonuje ruch „góra–dół”.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *