Globalne targi produktów i aplikacji AI 2023

W Suzhou, we wschodnich Chinach w prowincji Jiangsu, rozpoczęły się w niedzielę globalne targi produktów i aplikacji sztucznej inteligencji 2023.

Ponad 200 naukowców, ekspertów  i przedsiębiorców z kraju i zagranicy zebrało się, aby śledzić gorące tematy oraz najnowocześniejsze osiągnięcia w branży sztucznej inteligencji.

Targi koncentrują się na dziedzinach związanych ze sztuczną inteligencją, w tym wizji przemysłowej, oprogramowaniu przemysłowym, inteligentnych sieciach, obliczeniach biologicznych, sieciach komputerowych i metawersie. Wydarzeniu towarzyszy szereg działań, takich jak forum główne i fora tematyczne.

„Dla Suzhou gospodarka cyfrowa zapewnia możliwości, które należy wykorzystać, a rozwój przemysłowy jest najważniejszym fundamentem i największą zaletą Suzhou. Suzhou, jak zawsze, zapewni najlepsze usługi i najlepsze warunki do rozwoju talentów AI i przedsiębiorstw w parku przemysłowym” – powiedział Zhang Qiao, zastępca burmistrza Suzhou.

Statystyki pokazały, że wartość produkcji branż związanych z AI w mieście wyniosła w 2022 roku 125 miliardów juanów, przy średnim rocznym wzroście o 22,7 procent w ciągu ostatnich trzech lat.

Podczas ceremonii otwarcia China Economic Information Service Jiangsu Branch i Artificial Intelligence Industry Technology Innovation Strategic Alliance wspólnie opublikowały raport roczny na temat rozwoju nowej generacji sztucznej inteligencji (2022-2023), skupiający się na rozwoju, trendach i wyzwaniach związanych ze sztuczną inteligencją w kraju i za granicą od 2022 roku. Raport zawiera sugestie dotyczące zrównoważonego rozwoju AI w Chinach.

Podczas wydarzenia zakontraktowano 20 dużych projektów sztucznej inteligencji, o łącznej wartości ponad 1 miliarda juanów, do realizacji w Suzhou Industrial Park. Projekty obejmują oprogramowanie przemysłowe, precyzyjne czujniki, roboty i inne dziedziny, które wprowadzą silny rozmach do parku, tworząc klaster innowacji w branży sztucznej inteligencji. Podczas inauguracji wręczono również główne nagrody w kategoriach: „Dziesięć najlepszych innowacyjnych przedsiębiorstw Roku Sztucznej Inteligencji w Chinach”, „Dziesięć najlepszych Osób Roku Sztucznej Inteligencji w Chinach” oraz „Złota Nagroda za Produkty Wystaw Intelektualnych”.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *