Pierwszy lekki pociąg zasilany nową energią dla Argentyny

CRRC Tangshan Co Ltd, główny chiński producent szybkich pociągów, wyprodukował dla Argentyny lekki pociąg zasilany nową energią. Jest to pierwszy projekt eksportowy takich pociągów z Chin.

Sześcioosiowy pociąg przegubowy porusza się z maksymalną prędkością 60 km na godzinę i może pomieścić do 388 pasażerów. Kabiny sterujące na obu końcach umożliwiają jazdę w obie strony.

Linia zewnętrzna i kolorystyka pociągu wzorowana jest na Quebrada de Humahuaca, miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Argentynie, a projekt okna widokowego zapewnia dużą wygodę turystom podróżującym pociągiem.

Pociąg, zasilany bateriami litowo-żelazowo-fosforanowymi, będzie wykorzystywany przez system transportowy prowincji Jujuy w Argentynie.

Zhou Junnian, przewodniczący CRRC Tangshan, powiedział, że ma nadzieję, że chińskie pociągi lekkiej kolei nowej energii będą wspierać rozwój turystyki argentyńskiej prowincji Jujuy i stworzą nowy model korzystnej dla obu stron współpracy między Chinami a krajami Ameryki Łacińskiej.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *