Port Guangzhou podpisuje umowę z portem d’Abidjan na Wybrzeżu Kości Słoniowej

W poniedziałek port Guangzhou podpisał umowę o współpracy z portem d’Abidjan na Wybrzeżu Kości Słoniowej, zwiększając tym samym liczbę portów partnerskich do 55.

Zgodnie z umową porty nawiążą długoterminowe i wszechstronne stosunki współpracy, będą dzielić się najlepszymi doświadczeniami w obsłudze i zarządzaniu portem, wzmacniać współpracę i komunikację w zakresie inwestycji, wzajemnych wizyt, promocji nowych technologii. Umowa obejmuje także, wymianę personelu, zieloną budowę portów i inne aspekty, mające na celu poprawę wydajności usług portowych i promowanie regionalnego rozwoju gospodarczego.

Jako jeden z najważniejszych naturalnych portów i terminali kontenerowych w Afryce Zachodniej, port d’Abidjan jest także głównym ujściem do morza i centrum dystrybucji importu i eksportu towarów do krajów Afryki Zachodniej bez dostępu do morza, takich jak Burkina Faso i Mali.

Podpisanie umowy to nowy początek wzmocnienia międzynarodowej wymiany handlowej, współpracy regionalnej i usprawnienia kanałów komunikacji między Chinami a Afryką.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *