Słomiane rękodzieło z Shandong popularne w kraju i za granicą

Jako duże hrabstwo rolnicze z bogatymi zasobami słomy uprawnej, hrabstwo Tancheng, położone w prowincji Shandong we wschodnich Chinach, w ostatnich latach założyło wiele spółdzielni, zajmujących się wytwarzaniem wyrobów ze słomy.

Spółdzielnie swoje produkty sprzedają zarówno w Chinach, jak i w 20 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Azji Południowo-Wschodniej.

W okresie żniw rolnicy w Tancheng City suszą i sterylizują zebrane kłosy, a następnie wyplatają z nich przeróżne elementy ozdobne i użytkowe, co nie tylko pozwala uniknąć zanieczyszczenia środowiska spowodowanego paleniem nadwyżek słomy, ale także zwiększa dochody rolników.

Wyplatanie słomy w hrabstwie Tancheng ma ponad 100-letnią historię. Poprzez ustanowienie zróżnicowanych kanałów sprzedaży, ekologiczne wyroby ze słomy stały się popularne wśród konsumentów w kraju i za granicą.

Obecnie ponad 10 000 rolników w 20 wioskach w hrabstwie Tancheng zajmuje się tkactwem i przemysłem przetwórczym słomy, opracowując i eksportując ponad 2 miliony sztuk wyrobów ze słomy, zużywając ponad 40 milionów kilogramów słomy zbożowej rocznie.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *