Wzrost sprzedaży detalicznej na chińskim rynku

Zgodnie z tegorocznym rządowym raportem Chiny w 2023 roku zwiększą popyt wewnętrzny, stawiając na pierwszym miejscu ożywienie i wzrost konsumpcji.

W maju sprzedaż detaliczna towarów konsumpcyjnych w Chinach, główny wskaźnik siły konsumpcji w tym kraju, wzrosła o 12,7 procent rok do roku, zapewniając impuls do ogólnego ożywienia gospodarczego kraju.

Według Narodowego Biura Statystycznego (NBS), w okresie styczeń-maj krajowa sprzedaż detaliczna towarów konsumpcyjnych wzrosła o 9,3 procent rok do roku, do 18,76 bilionów juanów (około 2,62 bilionów dolarów amerykańskich).

Podczas pięciodniowego święta majowego przychody z turystyki osiągnęły 148,06 miliardów juanów, co oznacza wzrost o 128,9 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Trend ożywienia konsumpcji przedłużał się, a sprzedaż detaliczna złota, srebra i biżuterii oraz sprzętu komunikacyjnego w maju przekroczyła 20 proc.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku sprzedaż internetowa wzrosła o 11,8 proc. rok do roku, a tempo wzrostu było o 1,4 punktu procentowego wyższe niż w okresie styczeń-kwiecień.

Wzrost konsumpcji jest zasługą ogólnej poprawy sytuacji zatrudnienia w tym roku, która zwiększa dochody mieszkańców miast i wsi oraz wzmacnia ich siłę nabywczą. Jest to możliwe także dzięki także polityce promującej konsumpcję oraz przyspieszonemu rozwojowi nowych modeli konsumpcji.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *