Chiny pomagają elektryfikować transport publiczny na Cyprze

Cypryjski transport publiczny (CPT) wprowadził we wtorek flotę pięciu nowych autobusów elektrycznych wyprodukowanych w Chinach.

Wyprodukowane przez chińskiego producenta samochodów Yutong, zasilane bateryjnie pojazdy jednopokładowe mają 12 metrów długości i mogą pomieścić 85 pasażerów.

„Te autobusy są dość wyjątkowe” – powiedział Xinhua Alexandros Kamberos, menedżer ds. Rozwoju biznesu w CPT. „Są w pełni elektryczne, wyposażone w ładowarki USB i zapewniają łączność z Internetem 5G”.

Nowe ekologiczne autobusy, które są również dostępne dla wózków inwalidzkich, mogą kursować od rana do wieczora na jednym ładowaniu. Są też zauważalnie ciche.

CPT twierdzi, że autobusy pomogą wprowadzić nową erę w transporcie publicznym na wyspie.

„Posiadanie autobusów elektrycznych jeżdżących po mieście to krok naprzód w kierunku naszej misji osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 r.”, powiedział Alexis Vafeades, minister transportu, komunikacji i robót budowlanych.


BRInfo

Komentarze do “Chiny pomagają elektryfikować transport publiczny na Cyprze

  1. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i częściej odwiedzał, by poczytać nowe artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *