Nowa platforma wiertnicza w Egipcie

W porcie Ain Sokhna w północno-wschodnim Egipcie oddano do użytku pierwszą lokalnie wyprodukowaną platformę wiertniczą.

Automatyczna lądowa platforma wiertnicza o mocy 2000 koni mechanicznych, została wyprodukowana przez egipsko-chińską spółkę joint venture.

„To pierwsze wiertło naftowe wyprodukowane w Egipcie, które pomoże w realizacji programów wydobycia na obszarach naziemnych” — powiedział egipski minister ds. ropy naftowej i zasobów mineralnych Tarek El-Molla.

Dodał, że lokalna produkcja platform wiertniczych to nowy i ważny krok, który pozwala sektorowi naftowemu optymalnie wykorzystać swoje możliwości i przyspieszyć plany wierceń w celu zwiększenia wydobycia ropy i zasobów gazu, przy rosnącym zapotrzebowaniu na ropę.

Zhang Chaoyang, sekretarz ambasady Chin w Egipcie powiedział, że pomyślna realizacja projektu jest ważnym wynikiem wieloletniej dobrej współpracy chińskich firm z ich egipskimi partnerami.

To żywy przykład aktywnego udziału finansowanych przez Chiny firm w Egipcie we wspólnej budowie „Inicjatywy Pasa i Szlaku” – powiedział Zhang.

Producent platformy, firma Egyptian Petroleum HH Rig Manufacturing S.A.E Co. była współfinansowana przez spółki zależne chińskiej Honghua Group Ltd i Egyptian General Petroleum Corporation.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *