Region Pekin-Tianjin-Hebei odnotowuje wzrost handlu zagranicznego

Według urzędu celnego Shijiazhuang, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku, region Pekin-Tianjin-Hebei odnotował wzrost handlu zagranicznego o 5,9 procent rok do roku, do 2,07 biliona juanów (około 287 miliardów dolarów amerykańskich).

Handel zagraniczny regionu stanowił w tym okresie 12,3 procent całości krajowej.

Od stycznia do maja import regionu osiągnął 1,53 biliona juanów, co oznacza wzrost rok do roku o 4 procent, podczas gdy eksport wyniósł prawie 542 miliardy juanów, co oznacza wzrost o 11,6 procent rok do roku.

W tym okresie produkty mechaniczne i elektryczne stanowiły około połowę całkowitej wartości eksportu, podczas gdy eksport rafinowanych produktów naftowych odnotował solidny wzrost, o 81,7 procent rok do roku.

Ropa naftowa jest główną pozycją importową regionu, zajmującą ponad jedną trzecią całkowitej wartości importu. Importowane produkty high-tech i produkty rolne również odnotowały szybki wzrost w tym okresie.

Chiny zainicjowały strategię koordynacji rozwoju stolicy kraju, Pekinu, sąsiedniej gminy Tianjin i prowincji Hebei na początku 2014 r., aby stworzyć model z lepszą strukturą gospodarczą, czystszym środowiskiem i lepszymi usługami publicznymi.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *