Nowa lotnicza trasa cargo łącząca środkowe Chiny i Filipiny

W środę wieczorem, na międzynarodowym lotnisku Zhengzhou Xinzheng wylądował samolot transportowy z Manili, inaugurując lotniczą trasę cargo łączącą Manilę, stolicę Filipin, z Zhengzhou, stolicą prowincji Henan.

Usługa cargo jest obsługiwana samolotem Boeing 737-800, który początkowo będzie kursować trzy razy w tygodniu. Od września operator będzie stopniowo zwiększać liczbę połączeń, docelowo do sześciu lotów tygodniowo.

Import z Filipin obejmuje głównie świeżą żywność, taką jak ryby, durian oraz mrożonki, podczas gdy eksport składa się głównie z elektroniki użytkowej.

Jako główny węzeł logistyczny w Chinach, lotnisko w Zhengzhou w 2023 r. uruchomiło trasy cargo łączące miasto z belgijskim Liège, węgierskim Budapesztem i Seulem w Republice Korei (ROK). Według Henan Airport Group, operatora lotniska w Zhengzhou, w przyszłości zostanie uruchomionych więcej międzynarodowych linii cargo o rozszerzonej skali biznesowej, mających na celu promowanie wysokiej jakości rozwoju Zhengzhou jako airhubu w Chinach.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *