Chiny i Australia wzmocnią więzi gospodarcze

Premier Chin Li Qiang spotykał się z premierem Australii Anthonym Albanese na marginesie 26. szczytu Chiny–ASEAN w Dżakarcie.

Politycy zadeklarowali ożywienie wymiany dwustronnej, zgodzili się także co do wagi stosunków między obydwoma krajami. Było to ich pierwsze spotkanie.

Chiny są gotowe współpracować z Australią w celu wznowienia i wznowienia dwustronnej wymiany w różnych dziedzinach, powiedział Li. Zauważył, że stosunki chińsko-australijskie ulegają pozytywnej poprawie dzięki wspólnym wysiłkom obu stron, a solidne i stabilne stosunki Chiny-Australia służą podstawowym interesom i wspólnym aspiracjom obu narodów.

Z kolei Albanese powiedział, że stosunki Australia-Chiny są bardzo ważne, a stronę australijską cieszy postęp w stosunkach dwustronnych. Australia pragnie rozwijać dialog i wymianę z Chinami w duchu wzajemnego szacunku, pogłębiać współpracę w obszarach gospodarczych i handlowych, poszerzać wymianę międzyludzką i kulturalną oraz właściwie zarządzać różnicami, tak aby zbudować stabilne i konstruktywne relacji między obydwoma krajami – dodał.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *