Chiny i Kuba. Współpraca biotechnologiczna

W środę rozpoczęło się 12. spotkanie grupy roboczej Kuby i Chin ds. współpracy biotechnologicznej, podczas którego obie strony zobowiązały się do dalszej współpracy w tym obszarze.

Przemawiając na sesji inauguracyjnej wicepremier Kuby Jorge Luis Perdomo Di-Lella powiedział, że potencjał biotechnologii może utorować drogę do jaśniejszej i zdrowszej przyszłości dla wszystkich.

„Uznajemy wiodącą rolę, jaką odgrywa współpraca w sektorach biotechnologicznym i farmaceutycznym w promowaniu solidnych i pomyślnych stosunków między Chinami a Kubą” – powiedział.

Wu Hao, sekretarz generalny Chin w Narodowej Komisji Rozwoju i Reform powiedział, że współpraca biotechnologiczna jest istotną platformą współpracy gospodarczej i handlowej między dwoma siostrzanymi narodami oraz że stanowi „stosunek leżący we wspólnym interesie i wspólnych korzyściach”.

Ze swojej strony Ambasador Chin na Kubie Ma Hui powiedział, że dwustronna współpraca w dziedzinie biotechnologii to nowy rozdział w przyjaźni między Chińczykami i Kubańczykami.

Współpraca ta „przyniosła znaczące rezultaty gospodarcze i społeczne, z korzyścią dla gospodarek i obywateli obu krajów” – stwierdził.

Podczas spotkania, które potrwa do czwartku, poruszone zostaną tematy inwestycji zagranicznych, ram regulacyjnych, innowacyjnych modeli biznesowych i własność intelektualna.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *