Huawei jest właścicielem 120 000 patentów na całym świecie

Chiński gigant technologiczny Huawei uzyskał ponad 120 000 patentów na całym świecie, poinformowano we wtorek na forum poświęconym własności intelektualnej.

Osiągnięcie to przypisywane jest długoterminowemu zaangażowaniu w badania i rozwój.

– W ciągu ostatnich 10 lat skumulowane wydatki na badania i rozwój osiągnęły 977,3 miliardów juanów (około 136 miliardów dolarów amerykańskich) – powiedział Wang Jianfeng z Huawei podczas 12. Konferencji Chińskiej Własności Intelektualnej w Jinan, stolicy prowincji Shandong we wschodnich Chinach.

– Tylko w 2022 r., pomimo trudnych warunków zewnętrznych, inwestycje Huawei w badania i rozwój osiągnęły 161,5 miliarda juanów, co stanowi jedną czwartą przychodów ze sprzedaży – dodał Wang, zauważając, że Huawei zajmuje czwarte miejsce wśród światowych przedsiębiorstw technologicznych pod względem wydatków na badania i rozwój.

Firma dzieli się także swoimi innowacjami ze światem. Według Wanga Huawei jest największym dostawcą rozwiązań typu open source w Azji, a z kilku jego projektów dotyczących systemów operacyjnych skorzystały tysiące programistów i użytkowników.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *