Inwestycje w ochronę wody w Chinach osiągnęły rekordowy poziom

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku Chiny zainwestowały rekordową kwotę 985,6 miliarda juanów (około 137,09 miliarda dolarów) w budowę obiektów oszczędzania wody.

W tym okresie uruchomiono ogółem 23 600 projektów dotyczących oszczędzania wody, co jest również rekordem w historii, powiedział na konferencji prasowej Minister Zasobów Wodnych Li Guoying.

Budowa projektów oszczędzania wody stworzyła od stycznia do sierpnia ponad 1,97 miliona miejsc pracy i zapewniła „silne wsparcie dla ożywienia gospodarki kraju” – powiedział Li.

Oprócz postępów w realizacji projektów oszczędzania wody Chiny zintensyfikowały także wysiłki na rzecz ochrony i przywracania ekosystemów słodkowodnych.

W 2022 r. do 48 rzek i jezior w dorzeczu Haihe wtłoczono prawie 7 miliardów metrów sześciennych wody, w większości rzek w północnych Chinach woda jest czysta, a coraz więcej rzek wraca do życia – powiedział Li.

Chiny wdrożyły systemy „wodzów rzek” i „wodzów jezior”, w ramach, których szefowie samorządów lokalnych są odpowiedzialni za ochronę zbiorników wodnych podlegających ich jurysdykcji. Do tej pory mianowano ponad 1,2 miliona wodzów rzek i jezior.

W celu wzmocnienia codziennych prac związanych z inspekcjami, zarządzaniem i ochroną rzek i jezior szeroko stosowane są satelity teledetekcyjne, drony i inne nowoczesne technologie. Li powiedział, że wdrażając krajową kampanię na rzecz oszczędzania wody, Chiny poczyniły znaczne postępy w zwiększaniu efektywności wykorzystania wody i zwiększaniu świadomości ludzi na temat znaczenia oszczędzania wody.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *