Tydzień Filmu Chińskiego w Tel Awiwie

W Tel Awiwie odbył się Tydzień Filmu Chińskiego 2023.

W Chińskim Centrum Kultury w Tel Awiwie emitowano chińskie filmy takie jak Muzyk, Pan nie ma problemu, Pożegnanie z biedą, Strażnik wyspy, Wnuk z Ameryki i Prawdziwa miłość, prezentujące chińską historię lub społeczeństwo z różnych wymiarów, co według Shi Yuewena, dyrektora centrum, pokazało bogaty świat duchowy Chińczyków.

Przemawiając na ceremonii otwarcia, Liu Song, chargé d’affaire w ambasadzie chińskiej, wyraził nadzieję, że wydarzenie to zwiększy wiedzę Izraelczyków na temat osiągnięć rozwojowych Chin, chińskiego społeczeństwa i kultury, zacieśni przyjaźń między obydwoma narodami i będzie promować wymianę kulturalną i współpracę.

„Dziś gromadzimy się, aby uczcić fantastyczny świat chińskich filmów i ich historię, która poruszyła serca widzów na całym świecie. Filmy stały się ogromnym źródłem inspiracji, rzucając światło na piękno i złożoność ludzkiego życia” – powiedziała Nurit Tinari, szefowa Biura Dyplomacji Kulturalnej izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

„Jako dwa narody bogate w historię i innowacje, mamy wspaniałą okazję do współpracy przy projektach, które nie tylko zachwycą widzów, ale także zaoferują im okno na nasze wyjątkowe kultury” – dodała, wyrażając nadzieję, że przyszła współpraca obu krajów w branży audiowizualnej będzie się rozwijać.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *