Jeden pas i jeden szlak w dziedzinie rolnictwa na rzecz wzrostu gospodarczego i dobrobytu

21 września w Pekinie odbyło się Forum Współpracy i Rozwoju Rolnictwa w ramach Pasa i Szlaku 2023.

Tematem przewodnim były „Współpraca rolnicza w ramach Pasa i Szlaku na rzecz wzrostu i dobrobytu”. Podczas forum oficjalnie uruchomiono chińskie i angielskie strony internetowe o specjalnym zasięgu, dotyczące współpracy rolniczej „Pasa i Szlaku”.

Dwujęzyczne strony mają na celu ułatwienie przepływu informacji na temat współpracy rolniczej między Chinami a partnerami „Pasa i Szlaku” oraz zbudowanie platformy umożliwiającej gromadzenie zasobów na rzecz międzynarodowej współpracy rolnej. Nowe strony składają się z siedmiu sekcji: Centrum, Forum, Projekty, Przypadki, Spostrzeżenia, Video i Fotografie, skupiających się na zwiększaniu możliwości w zakresie komunikacji międzynarodowej. W sekcji „Projekty” przedstawiają informacje na temat kluczowych projektów rolniczych, a „Przypadki” skupiają się na typowych przypadkach współpracy rolniczej „Pasa i Szlaku”.

Rolnictwo jest branżą filarową i najważniejszą rzeczą dla dobra ludzi. To także obszar, w którym Chiny i ich partnerzy w ramach Pasa i Szlaku mają ogromny potencjał współpracy. W ciągu ostatniej dekady od powołania Inicjatywy Pasa i Szlaku (BRI) Chiny współpracowały z partnerami   w zakresie koordynacji polityki rolnej i osiągnęły owocne rezultaty.

Jako wiarygodna platforma komunikatów prasowych, interpretacji polityki, usług informacyjnych i wymiany międzynarodowej w zakresie wspólnego wkładu w Inicjatywę Pasa i Szlaku, Portal Pasa i Szlaku będzie w dalszym ciągu skupiać się na kluczowych kwestiach współpracy rolniczej w ramach Inicjatywy BRI i badać ścieżki zrównoważonego rozwoju rozwój w tej dziedzinie – twierdzi osoba odpowiedzialna za Portal.

Wydarzenie zorganizował Departament Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Rolnictwa i Spraw Wsi (MARA) wraz z China Economic Information Service (CEIS) i Agricultural Bank of China (ABC) pod przewodnictwem MARA i Agencji Informacyjnej Xinhua. W wydarzeniu wzięło udział wielu urzędników rządowych, ekspertów ds. rolnictwa, przedstawicieli biznesu i dziennikarzy z ponad 20 krajów uczestniczących w programie „Pasa i Szlaku”, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Chińska strona poświęcona współpracy rolniczej na portalu „Jeden pas i jeden szlak”

Angielska strona poświęcona współpracy rolniczej na portalu „Pasa i Szlaku”


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *