Xuzhou we wschodnich Chinach organizuje forum promujące kulturę Han

W dniach 22-24 września, w mieście Xuzhou, w prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach, odbyło się Drugie Forum Kultury Han pod hasłem „Kultura Han i cywilizacja chińska”.

Wydarzenie obejmowało forum główne, cztery podfora i okrągły stół, których celem było promowanie rozwoju turystyki kulturalnej w Strefie Ekonomicznej Huaihai, regionie obejmującym dziesiątki prefektur i miast w prowincjach Jiangsu, Shandong, Henan i Anhui.

W forum wzięło udział ponad 150 ekspertów, w tym badacze teorii kultury, uczeni z instytucji badawczych i uniwersytetów oraz talenty w dziedzinie turystyki kulturowej z całego kraju.

Uczestnicy omówili duchowe konotacje, istotę kulturową i wartość czasów kultury Han, a także przedstawili wiele nowych pomysłów, strategii i ścieżek promowania dziedzictwa, i transformacji kultury Han.

Dynastia Han jest podzielona na dwa główne okresy: Han Zachodni (202 p.n.e. – 25 n.e.) i Han Wschodni (25 – 220 n.e.).

Xuzhou jest jednym z miejsc narodzin i skupiskiem kultury Han. Zachowały się tu 544 stałe zabytki kultury Han i 12 137 ruchomych zabytków. Niektóre z nich, takie jak Grobowce Han, kamienie portretowe Han oraz wojownicy i konie Han z terakoty są znane na całym świecie.

Ważną częścią forum była także ceremonia otwarcia 22 września wieczorem, podczas której odbył się festiwal kultury Han. Od tego dnia do połowy listopada odbędzie się ponad 50 wydarzeń kulturalnych i turystycznych mających na celu globalne zaprezentowanie kultury Han.

Kultura Han to bogata i historyczna kultura ludności Han, która stanowi najliczniejszą grupę etniczną w Chinach i na świecie. Kultura Han miała ogromny wpływ na kształtowanie kultury chińskiej, zarówno w przeszłości, jak i współcześnie. Poniżej znajdują się kluczowe elementy kultury Han:

Język chiński mandaryński jest językiem Han, używanym przez większość Chińczyków. Jest to najczęściej używany język na świecie. Pismo chińskie, oparte na znakach, jest również charakterystycznym elementem kultury Han.

Filozofia chińska, w tym konfucjanizm, taoizm i legalizm, miała ogromny wpływ na myślenie i wartości ludności Han. Konfucjanizm szczególnie wywarł wpływ na rozwój społeczny i moralny Chin.

Kultura Han wydała wiele znakomitych dzieł sztuki i architektury. Wielkie murki chińskie, cesarskie pałace, pagody i chińskie ogrody to tylko niektóre przykłady wyjątkowych osiągnięć architektonicznych i artystycznych.

Kultura Han jest niezwykle zróżnicowana i rozwija się na przestrzeni tysiącleci. Mimo wpływu nowoczesności i globalizacji, wiele tradycyjnych elementów kultury Han pozostaje ważnych dla chińskiego społeczeństwa i ma wpływ na innych ludzi na całym świecie.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *