Inicjatywa Pasa i Szlaku zmienia krajobraz i poprawia życie

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział, że projekty w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku (BRI) zmieniają krajobraz i pomagają poprawić warunki życia ludzi na całym świecie.

„Skala, liczba i zakres projektów i inwestycji podejmowanych w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku może dosłownie zmienić krajobraz – gospodarkę, systemy energetyczne, transport, budynki i całe gałęzie przemysłu” – powiedział Guterres na spotkaniu poświęconym zielonemu rozwojowi w ramach trzeciego forum Pasa i Szlaku.

Guterres powiedział, że koncepcja Zielonego Jedwabnego Szlaku w ramach inicjatywy BRI daje szansę na przyspieszenie zrównoważonego i odpornego na zmianę klimatu rozwoju, w celu ochrony życia i źródeł utrzymania.

„Agencje ONZ na całym świecie są gotowe wspierać opracowywanie i wdrażanie tych projektów pod auspicjami Pasa i Szlaku” – powiedział.

Szef ONZ dodał, że Zielony Jedwabny Szlak może odegrać kluczową rolę w procesie przyspieszenia uczciwej, godziwej i sprawiedliwej transformacji energetycznej. Jest to „ważne narzędzie, które może wyciągnąć nas ze ślepych zaułków przeszłości i skierować na nową ścieżkę, która przyniesie korzyści zarówno ludziom, jak i planecie”.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *