Pierwsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych z mobilnym urządzeniem do przechowywania danych

Pod koniec września w prowincji Henan w środkowych Chinach, uruchomiono demonstracyjną stację ładowania pojazdów elektrycznych z mobilnym urządzeniem do przechowywania danych.

Po raz pierwszy prowincja wyposażyła publiczną stację ładowania pojazdów elektrycznych w mobilną pamięć masową.

Stacja, wybudowana przez State Grid Henan Electric Power Company za kwotę ponad 6,3 mln juanów, posiada jedną linię 10 kV, trzy transformatory o mocy 630 kVA i 15 pali ładujących, które mogłyby jednocześnie ładować 30 pojazdów elektrycznych.

W ostatnich latach Henan Electric Power prężnie rozwija usługi ładowania pojazdów elektrycznych i wymiany akumulatorów, aby lepiej wspierać niskoemisyjną transformację energii w Henan i jej ekologiczny rozwój. Obecnie stacje ładowania znajdują się w 107 powiatach województwa, a usługi ładowania pojazdów elektrycznych mogą świadczyć także wszystkie obszary usługowe położone wzdłuż autostrad w województwie.

Od początku tego roku firma zainwestowała około 200 milionów juanów w budowę stacji ładowania. Do końca września ukończono łącznie 120 nowych stacji ładowania i projekty rozbudowy wzdłuż autostrad. W lipcu uruchomiła także jedną stację ładowania samochodów ciężarowych o dużej ładowności.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *