Rola finansów w ożywieniu gospodarczym i globalnej współpracy

W dniach 21–22 października w Szanghaju zebrali się eksperci z branży globalnego zarządzania aktywami, aby zbadać możliwości wykorzystania roli finansów w ułatwianiu ożywienia gospodarczego i globalnej współpracy.

Zgłębili oni szereg powiązanych tematów podczas konferencji Global Asset Management Forum 2023 Shanghai Suhewan, zaawansowanej platformy komunikacyjnej dla sektora zarządzania aktywami, opracowanej wspólnie przez dzielnicę Jing’an w Szanghaju i Global Asset Management Forum (GAMF).

Eksperci, naukowcy i specjaliści ds. zarządzania aktywami z kraju i zagranicy podzielili się opiniami i wnikliwymi poglądami na takie tematy, jak wyzwania w zakresie globalnego ożywienia gospodarczego i powiązane rozwiązania, trendy i perspektywy dla branży finansowej, możliwości i wyzwania w zakresie długoterminowego zarządzania funduszami w obecnych warunkach oraz rolę finansów we wspieraniu tworzenia zrównoważonej przyszłości.

Forum, którego inicjatorem był Szanghajski Narodowy Instytut Zarządzania Majątkiem, jako siedziba GAMF w Szanghaju, zostało zwołane w dystrykcie Jing’an ze względu na atrakcyjne otoczenie biznesowe, w którym swoją działalność założyły duże i konkurencyjne instytucje finansowe. W przyszłości dystrykt Jing’an będzie aktywnie łączył rozwój lokalny z budową międzynarodowego centrum finansowego w Szanghaju i globalnego centrum zarządzania aktywami, aby przyciągnąć bardziej renomowane międzynarodowe aktywa instytucji zarządzających, powiedział Wang Hua, szef rządu dystryktu Jing’an.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *