Konferencja na temat globalnych inwestycji klimatycznych

W dniach 17–18 listopada w dystrykcie Nansha w Kantonie, stolicy prowincji Guangdong w południowych Chinach, odbędzie się międzynarodowa konferencja na temat inwestycji klimatycznych i ich finansowania.

Konferencja, której tematem przewodnim będzie „Finanse klimatyczne dla lepszego świata”, ma służyć ekologicznemu, niskoemisyjnemu sektorowi poprzez stworzenie zróżnicowanego, międzynarodowego systemu usług finansowych oraz dalsze promowanie rozwoju branż związanych ze zmianami klimatycznymi w obszarze Wielkiej Zatoki Makau.

Konferencja planuje utworzenie głównego miejsca w Nansha oraz zagranicznych obiektów podrzędnych w Singapurze, Paryżu i Dubaju.

Przedstawiciele rządu, organizacji międzynarodowych, instytucji finansowych i zespołów doradczych omówią nowe ścieżki ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju oraz innowacji w odpowiedzi na zmiany klimatyczne.

Podczas konferencji uruchomiony zostanie również szereg działań, takich jak gromadzenie projektów dotyczących globalnej reakcji na zmianę klimatu, raport na temat finansowania działań związanych ze zmianą klimatu i rozwoju przemysłu oraz utworzenie centrum inwestycji i finansowania w dziedzinie klimatu, aby zademonstrować działania Chin w odpowiedzi na problemy związane ze zmianami klimatycznymi. Współgospodarzami konferencji są Rząd Ludowy prowincji Guangdong, Agencja Informacyjna Xinhua oraz Ministerstwo Ekologii i Środowiska.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *