Tradycyjny przemysł rzeźbiarski wspiera rewitalizację obszarów wiejskich

Tradycyjny przemysł rzeźbienia w kamieniu znacznie pobudził rewitalizację obszarów wiejskich w mieście Fangqian w hrabstwie Junan we wschodnich Chinach, powiedział Liu Baoxiu, burmistrz miasta Fangqi.

Od początku 2023 r. całkowita sprzedaż produktów wykorzystywanych do rzeźbienia w kamieniu online i offline w Songshifang przekroczyły 30 milionów juanów (ponad 4 miliony dolarów amerykańskich).

„Ponieważ rewitalizacja przemysłowa stanowi kamień węgielny rewitalizacji obszarów wiejskich, przemysł rzeźbiarski jest przyszłym kierunkiem dla miasta Fangqian. Obecnie w Fangqian znajduje się ponad 120 przedsiębiorstw zajmujących się rzeźbą w kamieniu, zatrudniających ponad 3000 pracowników, generujących roczną wartość produkcji wynoszącą prawie 500 milionów juanów i średni roczny dochód przekraczający 100 000 juanów” – powiedział Liu.

W 1969 roku wyroby rzeźbiarskie z miasta Fangqian miały swój debiut na Targach Kantońskich. W 1995 roku Fangqian zostało uznane przez Ministerstwo Kultury za „rodzinne miasto rzeźb kamiennych w Chinach”. Od tego czasu rzeźba w kamieniu jest tradycyjnym filarem przemysłu w mieście Fangqian i stała się popularna na obszarach takich jak południowy Shandong, północne Jiangsu i północno-wschodnie Chiny.

Co więcej, produkty te zostały wyeksportowane do ponad 40 krajów na całym świecie, w tym do Japonii, Stanów Zjednoczonych, Azji Południowo-Wschodniej i Unii Europejskiej. Kamienne rzeźby stały się znakiem rozpoznawczym wymiany kulturalnej, a także głównym przemysłem stanowiącym podstawę rewitalizacji obszarów wiejskich i powszechnego dobrobytu.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *