5. Forum Kobiet Pasa i Szlaku

7 grudnia w Sanya, w prowincji Hainan w południowych Chinach, rozpoczęło się 5. Forum Kobiet Pasa i Szlaku, skupiające się na rozwoju kobiet i wymianie kulturalnej.

Dwudniowe forum, zatytułowane „Jej siła: Wspólne budowanie i dzielenie się pięknym życiem”, zgromadziło około 400 uczestników.

Wydarzenie obejmowało forum młodych przywódczyń oraz fora tematyczne, skupiające się wokół wymiany i współpracy kobiet, innowacji i rozwoju naukowo-technicznego, równości płci i wymian kulturalnych między krajami uczestniczącymi w programie „Pasa i Szlaku”.

Według He Dana, szefowej Chińskiego Centrum Badań nad Ludnością i Rozwojem, w Chinach ustanowiono system prawny, który w pełni chroni prawa i interesy kobiet, obejmujący ponad 100 przepisów ustawowych i wykonawczych. Dodała, że status polityczny i ekonomiczny Chinek ogólnie się poprawił, podobnie jak ich poziom wykształcenia.

Forum podkreśla wyjątkową rolę kobiet we wspólnym budowaniu Pasa i Szlaku, promuje wszechstronny i zrównoważony rozwój kobiet, wzmacnia wymianę międzyludzką i służy jako platforma wymiany i komunikacji kobiet, powiedziała Li Xikui, wiceprzewodnicząca Chińskiej Partii Ludowej Stowarzyszenie Przyjaźni z Zagranicą.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *