Tradycyjne kapelusze Liu z prowincji Shadong

Ręcznie robione kapelusze Liu w kształcie głowy lwa, tradycyjne rzemiosło ludowe, podkreślające wykwintne hafty Shandong lub Lu w hrabstwie Lanling, odzyskują popularność wśród miejscowej ludności.

Mające ponad 120-letnią historię kapelusze Liu w kształcie głowy lwa, haftowane dla dzieci przez członkinie rodziny Liu w Lanling, są szczególnie popularne ze względu na ich oryginalny wygląd i pomyślne znaczenie i są typowym symbolem tradycyjnych zwyczajów w południowym Shandong.

Oprócz tradycyjnych technik haftu, w szyciu kapeluszy w kształcie głowy lwa wykorzystuje się wiele metod szycia znanych z haftu Lu, a także odważne użycie kolorów, takich jak czerwień i fioletowo-czerwona, aby zamanifestować urodę i radość dzieci.

Liu Jingzhi jest spadkobierczynią rodzinnej techniki wytwarzania kapeluszy w kształcie głowy lwa. Techniki, która w 2016 r. została wpisana na listę programów dotyczących niematerialnego dziedzictwa kulturowego (ICH) na szczeblu miejskim.

Jako mistrzyni tych tradycyjnych i nowych metod szycia, Liu pomogła wielu kobietom w swojej rodzinie nauczyć się robić kapelusze w kształcie głowy lwa i założyła rodzinny warsztat, aby tworzyć różnorodne innowacyjne rękodzieła w celu ożywienia tradycyjnego rzemiosła.

Do tej pory prace hafciarskie jej pracowni były wystawiane na wielu wystawach w całym kraju.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *