Chińscy eksperci przeprowadzają kontrolę kolei TAZARA

China Civil Engineering Construction Corporation (CCECC) wysłała grupę złożoną z ekspertów w celu przeprowadzenia kompleksowej inspekcji biznesowej i technicznej kolei kolei Tanzania-Zambia Railway Authority (TAZARA).

Kontrola ma na celu ocenę modelu operacyjnego i biznesowego TAZARA, przygotowując grunt pod przedłożenie przez CCCECC zoptymalizowanej propozycji rewitalizacji TAZARA akcjonariuszom kolei.

Na czele 11-osobowego zespołu stoi Peng Danyang, dyrektor zarządzający kolei Etiopia-Dżibuti w Afryce Wschodniej, która działa w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego, zakładającego współpracę między rządami Etiopii i Dżibuti oraz spółką zależną Railway Operation Limited.

W oświadczeniu napisano, że ostatecznym terminem zakończenia rozmów na temat rewitalizacji TAZARA będzie kwiecień 2024 r.

Projekt TAZARA został zbudowany w latach 1970–1975 dzięki nieoprocentowanej pożyczce z Chin, a działalność komercyjna rozpoczęła się w lipcu 1976 r. i obejmowała odcinek o długości 1860 km od Dar es Salaam w Tanzanii do New Kapiri Mposhi w Zambii.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *