Chiński sektor logistyczny odnotowuje ekspansję

Według Chińskiej Federacji Logistyki i Zakupów (CFLP) indeks śledzący wyniki krajowego rynku logistycznego wyniósł w zeszłym miesiącu 53,3 procent, co oznacza wzrost o 0,4 punktu procentowego w porównaniu z październikiem.

Odczyt powyżej 50 wskazuje na ekspansję, podczas gdy odczyt poniżej odzwierciedla kurczenie się.

Główny ekonomista CFLP, He Hui, powiedział, że w listopadzie sektor odnotował poprawę żywotności, ponieważ nowy popyt utrzymywał tendencję wzrostową, a przedsiębiorstwa miały stabilne oczekiwania co do przyszłego wzrostu.

W zestawieniu subindeksy mierzące wolumen transakcji ogółem i nowe zamówienia firm logistycznych wzrosły odpowiednio do 53,3 proc. i 53,4 proc., a oczekiwań biznesowych utrzymały się znacznie powyżej 55 proc.

Inwestycje w środki trwałe w sektorze logistyki odnotowują stabilny wzrost, a jego subindeks wzrósł o 0,5 punktu procentowego, na co wpływają silne wzrosty w transporcie kolejowym, multimodalnym oraz branży pocztowej. Wzrósł także popyt na pracę w największych firmach, gdyż subindeks zatrudnienia wzrósł o 1,3 pkt. proc.

Pomimo stosunkowo słabego rynku w tym roku, główny indeks za ostatnie trzy miesiące odnotował lepsze wyniki niż w pierwszej połowie i w tym samym okresie ubiegłego roku, co odzwierciedla dalszą poprawę działalności logistycznej i solidniejszy pozytywny trend, powiedział Hu Han, analityk z Chińskiego Centrum Informacji Logistycznej.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *